I
I
 
YEREL HABER
BÖLGE HABERİ
SPOR
KÜLTÜR SANAT
EKONOMİ
SİYASET
SAĞLIK
GÜNDEM
Toplam 8 Kategori Var
   EN ÇOK OKUNANLAR
 . VALİDEN GAZETEMİZE ZİYARET...
 . MUHTEŞEM GECE ...
 . ORDU VE GİRESUN'DA HAVAALAN...
 . Medical Park Ordu Hastanesi...
 . Ordu Haberci Gazetesi'nin Y...
 . Orduspor Bruno'yu bırakmıyo...
 . 2008’İN ‘ENR...
 . KİŞİLERİN KARAKTERLERİNİN H...
 . BAL STRATEJİK ÜRÜN OLDU...
 . ALTIN TAVAN YAPTI ...
   EN SON YORUMLANANLAR

 . HABERCİ GAZETESİ VE ORDULUM...
 . ANKARA'DA ‘ORDULULAR ...
 . ORDU'NUN GÜNDEMİNDE SALDIRI...
 . ORDU’DA ÜRETİCİLER FI...
 . ORDU HEYETİ ABD’DE...
 . 19 EYLÜL GAZAETECİLER DERNE...
 . LİDER ÜLKE TÜRKİYE-2...
 . ORDUSPOR'DA KALE FEVZİ'NİN ...
 . FATSA'DA ÇÖP DEPOLAMA YERİ ...
 . ORDU'DA ENGELLİLER SES VERD...
Şu an da sistemimizde aktif anket bulunmamaktadır.
DÖVİZ KURLARI
  . USD ALIS -equiv="Co YTL
  . USD SATIS equiv="Con YTL
  . EUR ALIS E> YTL
  . EUR SATIS -equiv="Con YTL
 
 

 

Tebrikler Nedim Kovan

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu Basını'nın çalışmalarını teşvik etmek ve değerlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen "Anadolu Basını Özendirme Yarışması" sonuçlandı. Arkadaşımız Ordu Flaş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nedim Kovan, fotograf dalında birinciliğe layık görüldü.

 


        Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu Basını'nın çalışmalarını teşvik etmek ve değerlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen "Anadolu Basını Özendirme Yarışması" sonuçlandı. Arkadaşımız Ordu Flaş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nedim Kovan, fotograf dalında birinciliğe layık görüldü.
 

Yarışmaya Türkiye'nin değişik illerinden, Yerel Haber, Mizanpaj, Makale-Yorum, Araştırma, Röportaj ve Fotoğraf olmak üzere toplam 6 dalda 126 eser katıldı. Yarışmaya katılan eserler akademisyen, duayen gazeteciler ve genel müdürlük personelinden oluşan seçici kurul tarafından ayrı ayrı incelenerek değerlendirilmiştir. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü toplantı salonunda iki gün süren çalışma sonucunda ödül kazanan kişi ve gazetelerin isimleri belli olmuştur.
Konuyla ilgili olarak Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, "Genel Müdürlüğümüz yerli ve yabancı medya mensuplarının mesleki çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla bir dizi önlemler almaktadır. Ülkemizin dünyaya açılımı ve tanıtımı konusunda aktif olarak görev yapmakla birlikte Anadolu basınını desteklemek amacıyla gerçekleştirdiğimiz ödüllü Anadolu Basını Özendirme Yarışmasına çok sayıda basın mensubu katılmıştır. İllerimizin dünyaya açılan kapıları olan yerel medya
kuruluşlarına yönelik destek çalışmalarımızı değişik alanlarda da sürdürüyoruz. Yerel medya eğitim çalışmaları, basın kartının işlevini artırma girişimleri, haber aboneliği hizmeti, yurt içi ve yurt dışında yabancı dil eğitimi gibi hususlar Anadolu basını için hayati önem taşımaktadır. Yarışmamıza katılan tüm gazetecilere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dereceye giren gazetecilere düzenleyeceğimiz bir programla ödüllerini takdim edeceğiz. Bu yarışmadaki güzelliklerden dolayı seçici kurul
tarafından çok beğenilen yerel haber dalında ikincililer ve üçüncüler ikişer kişi olarak belirlenmiştir" dedi.
Anadolu Basını Özendirme Yarışması sonuçları ise şöyle:
"1-Fotoğraf dalı: Birinci: Nedim KOVAN (Ordu Flaş Gazetesi) "Vali Nöbeti", İkinci: İzzet SARI (Kastamonu Sözcü Gazetesi) "Sıla'nın Gözyaşları", Üçüncü: Diya Yarayan (Siirt Birlik Gazetesi) "Yazısız Zabıta Danışma
2-Mizanpaj dalı: Birinci: S. Zeki Özdilek (Tokat Haber Gazetesi-Tokat), İkinci: Kemal Çağlayan (Yeni Ülke Gazetesi-Sivas), Üçüncü: Hüseyin Çiçekci (Öz Diyarbakır Gazetesi-Diyarbakır)
3-Araştırma dalı: Birinci: Mehmet Uluğtürkan (Refleks Gazetesi-Adana) "Kuzey Irak İzlenimlerim", İkinci: Arif Arslan (Batman Çağdaş Gazetesi-Batman) "Hayata Tutunmak", Üçüncü: Mükremin Öksüzgil (Kayseri Havadis Gazetesi-Kayseri) "Develi Ovası'nın Atardamarı"
4-Yerel Haber dalı: Birinci: Can Hacıoğlu (İki Eylül Gazetesi-Eskişehir) "Alkışlarımız Sümeyye İçin", İkinci: Halil İbrahim Yıldırım (Çorum Gazetesi-Çorum) "Yağışların Sebebi Obruk Değil", İkinci: Turan Şahinbaş (Van Postası Gazetesi-Van) "Van'lı Kardelenlerin Büyük Başarısı", Üçüncü: Aydın Arslanyılmaz (Halkın Sesi Gazetesi-Zonguldak)"Karadeniz'e Kül
Yutturuyorlar", Üçüncü: İbrahim Özdemir (Gümüşhane Kuşakkaya Gazetesi-Gümüşhane) "En Büyük Miras"
5-Makale-Yorum dalı: Birinci: O. Hakan Kiracı (Yozgat Gazetesi-Yozgat)"Bildik Yozgat'tan Öteki Yozgat'a", İkinci: Avni Gelendost (Akdeniz Haber Gazetesi-Antalya) "Özür", Üçüncü: Şahiye Say (Samandağ Gazetesi-Antakya) "Uyuşturucu İşsizlik ve Suudi Arabistan Çıkmazı"
6-Röportaj dalı: Birinci: Engin Arapoğlu (Yeni Sakarya Gazetesi-Adapazarı) "Nobel'in Solda İtibarı Yoktur", İkinci: Yaşar Kuru (Kastamonu Sözcü Gazetesi-Kastamonu) "Hamur İşi Hanım İşi", Üçüncü: Seyrani Soluğan (Güneyda İmece Gazetesi-Mersin) "Mersinli Neden Gazete Okumuyor?".
 


  Kategori : YEREL HABER
  Yorum Sayısı :
  Tarih : 16 Aralık 2009

  Yazdırılabilir Sayfa |   |  Tavsiye Et |  Yorum Yaz

RSS Kaynağı |
 
Arama
Gelişmiş Arama
Turgay ÇAKMAK
Turgay ÇAKMAK 
MİLLETVEKİLİ KİM OLSUN?
İSTATİSTİKLER
»Toplam Kategori 8
»Toplam Haber 7049
»Toplam Yorum 229
»Onaylı Yorum 114
»Onaysız Yorum 115

»Toplam Üye