I
I
 
ULUBEY BELEDİYE BAŞKANI TÜRKCAN’DAN KAYA’YA ZİYARET                 MAKAMA GÖNDERİLEN ÇİÇEKLERİ SATIP ENGELLİ ARACI ALACAK                 140 YILLIK BEKLEYİŞ                 ORDU’DA 60 MİLYONLUK TURİZM YATIRIMI                 FINDIK COŞTU                 CRSG ÖZEL GÜVENLİK KURUMU ORDU’DA BAŞARILI HİZMETLER VERİYOR                 BAŞKANIN ‘BELEDİYE’ ŞAŞKINLIĞI                 ESKİ BAŞKAN TORUN’DAN ENVER YILMAZ'A ZİYARET                 AK PARTİ'Lİ ÜNAL, DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ'Nİ ZİYARET ETTİ                 ORDU’DA "YEREL EDEBİYAT YARIŞMASI"                 BAŞKANDAN "200 KM ASFALT" MÜJDESİ                 ORDU’DA ESNAFA KALDIRIM İŞGALİ CEZASI                
YEREL HABER
BÖLGE HABERİ
SPOR
KÜLTÜR SANAT
EKONOMİ
SİYASET
SAĞLIK
GÜNDEM
Toplam 8 Kategori Var
   EN ÇOK OKUNANLAR
 . VALİDEN GAZETEMİZE ZİYARET...
 . MUHTEŞEM GECE ...
 . ORDU VE GİRESUN'DA HAVAALAN...
 . Medical Park Ordu Hastanesi...
 . Ordu Haberci Gazetesi'nin Y...
 . Orduspor Bruno'yu bırakmıyo...
 . 2008’İN ‘ENR...
 . KİŞİLERİN KARAKTERLERİNİN H...
 . BAL STRATEJİK ÜRÜN OLDU...
 . ALTIN TAVAN YAPTI ...
   EN SON YORUMLANANLAR

 . ORDU'NUN GÜNDEMİNDE SALDIRI...
 . ORDU’DA ÜRETİCİLER FI...
 . ORDU HEYETİ ABD’DE...
 . 19 EYLÜL GAZAETECİLER DERNE...
 . LİDER ÜLKE TÜRKİYE-2...
 . ORDUSPOR'DA KALE FEVZİ'NİN ...
 . FATSA'DA ÇÖP DEPOLAMA YERİ ...
 . ORDU'DA ENGELLİLER SES VERD...
 . ORGİAD HAVAALANINA İSİM ÖNE...
 . AK PARTİ’Lİ HARUN ÇAK...
Şu an da sistemimizde aktif anket bulunmamaktadır.
DÖVİZ KURLARI
  . USD ALIS 22 YTL
  . USD SATIS 2 YTL
  . EUR ALIS 2.9 YTL
  . EUR SATIS 07 YTL
 
 

 

ORDU MECLİS BAŞKANI'NDAN 'SU PARASI' UYARISI

Ordu İl Genel Meclisi Başkanı Engin Tekintaş, su hizmeti götürülen yerlerde vatandaşların su borçlarını ödemeleri konusunda ihmalkar davrandığını belirterek, “Devlet hayır kurumu değildir. Ayda 20-30 TL su parası için sızlanıyorsa bu insanlar yatırımın kıymetini bilmiyor demektir” dedi.

 


            Ordu İl Genel Meclisi Başkanı Engin Tekintaş, su hizmeti götürülen yerlerde vatandaşların su borçlarını ödemeleri konusunda ihmalkar davrandığını belirterek, “Devlet hayır kurumu değildir. Ayda 20-30 TL su parası için sızlanıyorsa bu insanlar yatırımın kıymetini bilmiyor demektir” dedi.
İl genelinde köylerin içme suyu sıkıntısını ortadan kaldırmak için planlı-programlı bir çalışma sergilediklerini ve yüksek bütçelerle yatırım yaptıklarını kaydeden Tekintaş, vatandaşlardan yatırımlara sahip çıkmalarını istedi. KÖYDES yatırımları kapsamında yüksek ilçelerdeki köyleri sağlıklı içme suyuna kavuşturmak için 2010 yılında büyük yatırımlar yaptıklarını, bu çalışmaların 2011 yılında artarak süreceğini vurgulayan Tekintaş, tüm bu gayret ve emeklere rağmen vatandaşların su paralarını ödemekte ihmalkar davrandığını, hatta su paralarını devletin ödemesi gibi isteklerle karşılaştıklarını belirtti.
Tekintaş, “Devlet gerek bölgemizde gerekse diğer bölgelerde ciddi yatırımlar yapıyor. Bu yatırımların içinde en büyük payı sağlıklı içme suyu yatırımları alıyor. Vatandaşın evine su götüren devlet daha sonra hayır kurumu gibi görülüyor. Yatırım yaparak yaşam standartlarını yükselten bir devlet, hayır kapısı gibi görülmemelidir. Gerek muhtarlar gerekse bu suyu kullanan kişiler gereğini yapmalıdırlar. Ayda 20-30 TL su parası için sızlanıyorsa bu insanlar yatırımın kıymetini bilmiyor demektir. Hizmetler ilerleyecek ama herkes bedelini de ödeyecektir. Devlet görevini yapıyorsa, bizde üzerimize vazife olan görevlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor” dedi.
 


  Kategori : YEREL HABER
  Yorum Sayısı :
  Tarih : 29 Kasım 2010

  Yazdırılabilir Sayfa |   |  Tavsiye Et |  Yorum Yaz

RSS Kaynağı |
 
Arama
Gelişmiş Arama
Turgay ÇAKMAK
Turgay ÇAKMAK 
........(
İSTATİSTİKLER
»Toplam Kategori 8
»Toplam Haber 6852
»Toplam Yorum 226
»Onaylı Yorum 114
»Onaysız Yorum 112

»Toplam Üye